Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 336 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Malgorzata Warda ''Nikt nie widzial, nikt nie slyszal..''

środa, 10 listopada 2010 11:41
Skocz do komentarzy

 Kilka lat temu natknęłam sie przypadkiem na ksiażki młodej pisarki z Gdańska- Małgorzaty Wardy. Szybko przekonałam sie, że mam do czynienia z czymś wyróżniającym sie na tle typowej, lekkiej polskiej prozy kobiecej.  "Czarodzejka", " Ominąć Paryż", " Srodek lata"- urzekły mnie nastrojem, subtelnością, aurą tajemiczości. Na dodatek imponujący język i to "coś" co niepozwala oderwać sie od lektury.

 

" Nikt nie widzał, nikt nie słyszał" to najnowsza książka pisarki, której byłam ogromnie ciekawa.  Lena, Agnieszka i Monika. Trzy przejmujące historie. Lena wraca często do traumatycznej chwili z przed lat, kiedy zagineła w biały dzien jej siostra. Agnieszka mieszka w Paryzu z matką alkoholiczką. Ma z czasem coraz to wiecej niepokojących podejrzeń dotyczących własnej przeszłości. Monika natomiast pojawia sie nagle po wielu latach na plaży i znajduje ją policja. Bohaterki sa wyraziste, ciekawie i bogato skonstruowane. Właściwie o każdej mogłaby powstać osobna książka. Szybko zdajemy sobie sprawe, że te trzy historie kobiet mogą coś mieć ze sobą wspólnego..

Pięknie napisana, dotykająca serca powieść o nieobecności, miłości i tęsknocie, która naznacza rodziny. Nieczęsto porusza mnie zakończenie: bardzo ciepłe, proste, a jakże wzmowne. Książka warta uwagi. Polecam gorąco.

Podziel się
oceń
0
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  37 457  

O mnie

Wszystko zaczyna sie od ciekawosci swiata. Pasja do czytania przeplata sie z miloscia do podrozy, ktore spowodowaly, ze mowie czterema jezykami. Mam slabosci do muzyki, ludzi i otwartych serc. Staram sie zyc jak najpelniej. Czasem sie udaje.

Lubię to